Jethro Tull

27.09.2001, Sinine Paviljon, Tallinn

27. septembri 2001 õhtul oli Eesti Näituste Messikeskusesse legendaarset flöödiroki lipulaeva Jethro Tulli kuulama tulnud üle nelja tuhande inimese. Ligi kahetunnise show jooksul esitas Jethro Tull muusikalise läbilõike oma loominguparemikust ning tegi Eesti publikule ka kaks lisalugu.

Rohkem kui kolmkümmend aastat lavalaudu tallanud ning üle 60 miljoni albumi müünud Jethro Tull näitas end parimast küljest, pakkudes kuulajatele tõeliselt kvaliteetset muusikaelamust eesotsas karismaatilise laulja ja flöödimängija Ian Andersoni võrratu etteastega. Jethro Tull avas kontserdi looga “My Sunday Feeling”, millele järgnes vägagi erinev valik lugusid, nende seas “Roots To The Branches”, “Crosseyed Mary”, “Hunt By Numbers”, “New Day Yesterday”, “Stronger Stuff”, “Bouree” ja paljud teised. Loomulikult kõlasid ka Jethro Tulli enimtuntud hitid “Thick As A Brick” ja “Aqualung”. Lisaks flöödivirtuoos Ian Andersonile, kes vahepeal ka kitarri mängis, musitseerisid laval Doane Perry trummidel, Andrew Giddings klahvpillidel, Jonathan Novce bassil ja Martin Barre kitarril. Hetkeks oli laval näha ka tegelast jänesekostüümis. Kontserdi lõpus lennutas bänd juubeldava rahva sekka kaks hiiglaslikku õhupalli.

Jethro Tulli eel esinenud Dagö oli oma parimas vormis ja pakkus rahvale soojenduseks meeldivat kokteili kodumaise etno- ja folkmuusika helgematest hetkedest.

BDG kontsertagentuuri FBI juhatuse esimees Peeter Rebane kommenteeris kontserdi õnnestumist järgnevalt: “Hea meel on teha kontserte, mis on muusikaliselt omapärased. Kontsert läks väga hästi korda ning bänd ja publik jäid minu meelest üksteisega väga rahule. Usun, et paljudele Jethro Tulli kuulajatele on 2. novembril esinev YES koos sümfooniaorkestriga vähemalt samasuureks elamuseks.”

Lood, mida esitas Jethro Tull oma Tallinna kontserdil:
My Sunday Feeling
Crosseyed Mary
Roots To Branches
Jack In The Green
Thick As A Brick
Sweet Dream
Hunt By Numbers
Bouree
The Water Carrier
Habanero Reel
Set Aside
Pibroch
A New Day Yesterday
Stronger Stuff
Budapest
New Jig
Aqualung
Loco Breath
Balloons
Jethro Tull

Galerii

Pressilõigud / uudised