Jean-Michel Jarre

02.11.2016, Saku Suurhall

Juba 2. novembril esineb Tallinnas elektroonilise popmuusika geenius Jean-Michel Jarre. Esmakordselt Eestisse saabuv muusik rõõmustab Saku Suurhalli publikut uue visuaalselt ja heliliselt perfektse muusikalise vaatemänguga.

Jarre loomingut iseloomustatakse sõnadega “innovaatiline”, “revolutsiooniline” ja “perfektne”, tema uudne lähenemine elektroonilisele muusikale ja live-esinemistele on mõjutanud mitut generatsiooni. Jean-Micheli enda sõnul on erinevate tehnoloogiate avastamine ja kasutamine kogu ta karjääriga kaasas käinud – analoogsüntesaatoritest ja trummimasinatest ning digitaalsetest klahvpillidest iPadi äppideni välja. “See hoiab mu uudishimu üleval ning inspireerib järjest edasi liikuma. Digitaalne asjastu on mu loomingu paindlikumaks muutnud, saan nüüd tööd teha ja uut muusikat luua ka reisides ja tuuritades”, ütleb muusik.

Jarre’i esinemised on lisaks muljetavaldavale muusikalisele poolele tuntud ka vaatemänguliste valgus- ning lasershowde poolest. Laval ümbritsevad maestrot suured liikuvad ekraanid, kaasahaaravad 3D-efektid ning põnevad kõrgtehnoloogilised valgus- ja videoerilahendused. Jean-Michel võlub publikut ka ainulaadsetel pillidel helisid tekitades – näiteks näeb Tallinnas teda laserharfi mängimas. Show raames kõlavad nii lood muusiku äsja ilmavalgust näinud plaadilt “Electronica” kui ka mitmed 1970 ja 1980ndate kultuspalad, sealhulgas “Oxygene”, “Équinoxe” ja “Rendez-Vous”. Kontserdil kuuleb eksklusiivselt ka katkendeid Jarre aasta lõpus ilmuvalt uuelt stuudioalbumilt “Oxygene 3”.

Kolmapäeval, 2. novembril avab Saku Suurhall uksed kell 18:00, kontsertprogramm algab 19:00. Alguses soojendab publikut Jean-Michel Jarrega tuuril kaasas olev DJ Marco Grenier. Maestro astub lavale orienteeruvalt 20:00.

Piletid hinnaga alates 49 eurost on müügil Piletilevi internetipoes aadressil www.piletilevi.ee, Piletilevi müügipunktides, Statoili teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti. Kontsert toimub istekohtadega ning müügil vaid 4900 piletit.

Jean-Michel Jarre Tallinna kontserdi esitleja on Prantsuse Instituut.

Hind: al. 49 eurost

Pressilõigud / uudised