Jaga Jazzist

15.06.2005, Pirita Lillepaviljon, Tallinn

Kontserttoimub koostöös Kuningliku Norra Saatkonnaga kolmapäeval, 15. juunil Pirita Lillepaviljonis. Soojendusesinejana astub üles Soomekitarrielektroonika eksperimentaator Jarmo Saari.

Jaga Jazzistist on saanud omaette muusikaline fenomen nii Norras kuimaailmas. 10-liikmelise instrumentaalorkestri omalaadne kõla tulenebvõibolla just asjaolust, et kõik bändiliikmed on omakorda seotud vägamitmete muusikaprojektidega ning erinevate muusikastiilidega. Bändijuhtfiguur, imelaps Lars Horntveth, kes oli JagaJazzisti asutamise ajal 14-aastane andis näiteks eelmisel aastal väljasooloalbumi “Pooka”, mis võitis eelmisel aastal Norra versiooni Grammyauhinnast elektroonilise muusika kategoorias.

Laivisastub Jaga Jazzist lavale muljetavaldava pillidearsenaliga: trompetid,tromboon, elektrikitarr, basskitarr, tuuba, flööt, kaks klarnetit,trummid ja muljetavaldav kogus elektroonilisi trikimasinaid. Jagalive-show hääletati aastal 2003 “Observer Music Monthly” poolt aasta6-ndaks parimaks laiviks legendaarse Radioheadi Glastonburi etteastejärel ja enne Bob Dylani showd Shepherds Bush Empire’s.

Bänd alustas aastal 1994, nende murranguline edu-plaat oli “Livingroom Hush”, mis tõi neile diili plaadifirmaga Ninja Tune . Plaat hääletati seejärel, aastal 2002 kohe BBC.com kuulajate poolt “aasta parimaks jazzialbumiks”. Järgmine album “The Stix” on veelgi eripärasema saundi ja julgemate elektrooniliste katsetustega.Äsja on ilmunud aga nende viimane ja paljude arvates senisestgeniaalseim materjal “What We Must”, mis eksperimenteerib ambient -elektrooniga, proge- rocki ja õhuliste kõlamaastikega. Midagi Tortoisest, midagi Sigur Rosist, midagi Pat Methenyst, midagi Aphex Twinist.

Pressilõigud / uudised