Jääaeg Live! – Mammuti seiklus

16.01.2015, Saku Suurhall

ial_14016. – 18. jaanuarini esietendus Tallinnas, Saku Suurhallis läbi aegade menukaimal joonisfilmisarjal põhinev kogupere jääetendus «Jääaeg Live! – Mammuti seiklus». Täiesti uue süžeega jääshow raames sai eesti publik näha armastatud «Jääaja» joonisfilmist tuntud lemmiktegelasi iluuisutamas, tantsimas, laulmas ning akrobaatikatrikke sooritamas.

Võimsalt jääaegne ja tõeliselt mammuti-mõõtu jääetendus «Jääaeg – Live!» viib pealtvaatajad pööraste seikluste keerisesse, kui elusuuruses filmitegelased Scrat, Manny, Diego, Sid, Ellie, Virsik, Buck, Eddie ja Mürts koos mitmete uute tegelaskujudega asuvad avastamislusti täis teekonnale. Imetabane jutustus hõlmab põnevust tekitavaid süžeekäike, kaasahaaravat muusikat, ülemeelikuid nalju, iluuisutamist, tantsu- ja õhuakrobaatikanumbreid, kung fu võitluskunsti, jalustrabavaid tehnilisi erilahendusi, pürotehnilisi efekte ja videoinstallatsioone. Vaatemänguline ja meelelahutuslik etendus «Jääaeg Live!» on mõeldud just suurtele areenidele – keset saali asuval liuväljal toimuv hoiab vaatajate meeli oma lummuses algusest kuni lõpuminutiteni ning läheb hinge kogu perele.

Algupärane lugu jutustab ebahariliku loomakarja seiklustest: kolmest mammutist – Mannyst, Elliest ja Virsikust, mõõkhammastiigrist Diegost, kahest opossumist Mürtsust ja Eddiest ning laiskloomast Sidist, kes elavad koos ühe suure perena. Rohumaade kokkukuivamise tõttu jõuavad Sid, Mürts ja Eddie välja keelatud maale, kus rohi on rohelisem ja taevas sinisem. Kuid nad ei tea, et seda maad valitseb eelajalooline lumelind Vari koos oma kolme abilisega. Sulelised kaabakad tabavad Sidi, Mürtsu ja Eddie keelatud maal einet võtmast ning kättemaksuks röövivad öösel ära opossumid ja väikese mammutitüdruk Virsiku. Kartmatud kangelased Manny, Diego ja Sid ning neile appi tulnud uljaspea Buck kistakse seikluste keerisesse, kui nad lähevad sõpru otsima.

Südantliigutav ja lustakas jääetendus toob publikuni armastatud «Jääaja» tegelased täiesti uudsel ja vaimustaval viisil. Filmist pärit tegelaskujud ei ole pelgalt nukud, vaid tõsielulised tegelased, kes näevad välja nagu päris loomad. Tänu realistlikule ja ilmekale miimikale tunduvad tegelased mitte ainult liikudes, vaid ka rääkides ja lauldes väga tõepärastena. Jääshow suurejooneline lavakujundus manab silme ette «Jääaja» filmidest tuttava maailma, kus on esindatud maa, jää ja õhk – Saku Suurhalli tekivad kaljud, koopad, jäämäed, luhad ning muinasjutulised salud.

Galerii

Pressilõigud / uudised