Iron Maiden

02.07.2000, Lauluväljak, Tallinn

2. juuli 2000.aasta õhtul Tallinna Lauluväljakul esinenud rockilegend Iron Maidenit tuli vaatama üle 6000 inimese. No Big Silence ja Maidenit varemgi soojendanud Dirty Deeds panid rahva korralikult kaasa elama. Iron Maiden ise jäi rahule nii oma kontserdiga kui ka Eesti publiku tormilise vastuvõtuga.

Bändi karismaatiline laulja Bruce Dickinson lubas isegi naljatades rahvale, et tuleks heameelega Eestisse elamagi. Suur jalgpallifanaatik bassimängija Steve Harris, kes terve laupäevase jalgpallimängu platsil aktiivselt palli taga ajas, kiitis eestlaste uhkust Mart Poomi kui tõeliselt tipptasemel profijalgpallurit. Bänd mängis seevastu väga innukalt ja suutis rahva kohe kaasa elama panna. Bruce Dickinson hüüdis vaimustatud publikule “Scream for me Tallinn!!!” ning säras laval oma tuntud headuses. Karismaatililine Dickinson ning pidevalt kitarri ümber kaela keerutanud Janick Gers olid seekordse show vaatenaelad.

Bänd esitas nii vanemat raudvara kui ka loomingut uuelt albumilt “Brave New World”. Pea kahetunnine show rõhus uue albumi materjalile, millelt “The Wicker Man” ja “Ghost Of The Navigator” kõlasid kõige paremini, kuid mõistagi pisteti sekka paras annus oma klassikat. “The Evil That Men Do”, “The Trooper” ja “Fear Of The Dark”. Omanimelise loo lõpus vantsis korraks lavale mitmemeetrine Eddie, keda Janick Gers ja Dave Murray oma kidradega vaheldumisi torkisid.

Galerii

Pressilõigud / uudised