Ian Anderson

12.10.2011, Nokia Kontserdimaja

12. oktoobril 2011 astus Nokia Kontserdimaja laval üles üks maailma karismaatilisemaid lauljaid ning legendaarse rockbändi Jethro Tull juhtfiguur Ian Anderson oma bändiga. Üle 40 aasta lavakarjääri teinud Anderson andis Nokia Kontserdimajas ühe oma vähestest kontserditest väljaspool Suurbritanniat.

hideIan Anderson alustas oma muusikukarjääri juba 1962.aastal, mil asutas oma koolivendadega ansambli The Blades. Oma karjääri alguses pakkus Andersonile huvi kitarrimäng, kuid peagi pidi ta tunnistama, et “nii heaks kui Eric Clapton, ei saa ma kunagi”. Seepeale asus ta otsima uusi pille mille peal oma oskusi lihvida. Hetkel mängib Anderson lisaks kitarrile veel suupilli, saksofoni, mandoliini, klahvpille ning temale kõige rohkem tuntust toonud instrumenti – flööti. Andersoni ühel jalal seismine ning flöödi mängimine on üks rokkmuusika üks tuntumaid sümboleid.

1967.aastal asutas Anderson aga oma tuntuima ansambli – Jethro Tull. Jethro Tull, kes segas omavahel progressiivset rokki rahvamuusikaga muutus üle maailma edukaks ning on üle 40 aasta jooksul välja andnud üle 20 albumi, müües neid kokku üle 60 miljoni eksemplari.

Tallinna kontserdil tuli esitamisele Ian Andersoni ja Jethro Tulli looming läbi nelja tosina aasta. Antud eksklusiivse tuuritsükli käigus esines Anderson spetsiaalselt ainult Eestis ja Soomes.

Galerii

Pressilõigud / uudised