Jethro Tull by Ian Anderson

06.03.2018, Nordea Kontserdimaja

6. märtsil, 2018 astub Nordea Kontserdimaja laval üles üks rokkmuusika karismaatilisemaid lauljaid ning rokkansambli Jethro Tull juhtfiguur Ian Anderson oma bändiga. Viiskümmend aastat lavakarjääri teinud Anderson esitab Tallinnas Jethro Tulli kuulsamaid palasid.

Kava kannab nime “Jethro Tull 50th Anniversary Tour” ning seda kirjeldatakse kui multimeedia vaatemängu, mille keskel on rokkbänd. Koos Ian Andersoniga astuvad Nordea Kontserdimaja lavale David Goodier (bass), John O’Hara (klahvpillid, akordion), Florian Opahle (kitarr) ja Scott Hammond (trummid). Ise mängib Ian Anderson Tallinna kontserdil akustilist kitarri ja flööti – muusikainstrumenti, mis on temale kõige rohkem tuntust toonud. Andersoni ühel jalal flöödi mängimisest on saanud üks rokkmuusika tuntumaid sümboleid.

Ian Anderson alustas muusikukarjääri 1962. aastal, viis aastat hiljem asutas ta ansambli Jethro Tull. Oma pika karjääri jooksul on see rokkmuusika üks silmapaistvamaid muusikakollektiive välja andnud üle neljakümne stuudioalbumi, kogumiku ning kontsertsalvestise. Ian Anderson on ka pidevalt tuuritamas, tema kontserdikontol on juba mitu tuhat live-esinemist. Varasemalt on Anderson Eestis esinemas käinud kolmel korral – sealhulgas Jethro Tulliga Rock Summeril ’91. Viimati külastas muusik Tallinnat kuus aastat tagasi.

Ian Andersoni ja tema bändi kontserdil Nordea Kontserdimajas, kõlavad teiste seas sellised rokkmuusika kuldvaramusse kuuluvad Jethro Tulli palad nagu “Living in the Past”, “Heavy Horses”, “Thick as a Brick”“A New Day Yesterday”, “Bourée”, “Songs From the Wood”, “Aqualung” ja “Locomotive Breath”.

Piletid hinnaga alates 39 eurost on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Hind: 39 - 99 EUR

Pressilõigud / uudised