Herbie Hancock

03.11.2010, Nokia Kontserdimaja, Tallinn

3. novembril 2010 astus Nokia Kontserdimajas üles jazzilegend HERBIE HANCOCK. Maailma üks tunnustatumaid jazzpianiste saabus Eestisse Euroopa turnee “The Imagine Project Tour” raames.

Suvel 2010 ilmus Herbie Hancockil uus album “The Imagine Project” – Hancocki ning rahvusvaheliselt tuntud artistide ühisprojekt, kus on ühendatud jazz, pop, soul, r’n’b ja maailmamuusika. “The Imagine Project” albumil on kaastegevad superstaarid maailma erinevaist paikadest – Dave Matthews, Anoushka Shankar, Jeff Beck, The Chieftains, John Legend, India Arie,  Seal, Pink, Juanes, Derek Trucks, Susan Tedeschi, Chaka Khan, K’Naan, Wayne Shorter, James Morrison, and Lisa Hannigan.

Hancock ei saanud kahjuks turneel kaasata “The Imagine Project” plaadil kaasateinud staare, küll aga oli pianistiga kaasas vägagi silmapaistev kooslus muusikuid, varasematelgi Hancocki turneedel nähtud suurepärane kitarrist Lionel Louke ja trummar Trevor Lawrence Jr. Vokaali osas sai lauljanna Kristina Traini kõrval kuulda ka klahvpillimängija Greg Philliganesi ja noort basskitarristi James Genus.

Oma hiilgava karjääri jooksul on Hebrie Hancock võitnud 12 Grammy auhinda, aga ka filmi-Oscari. Herbie Hancock alustas karjääri jazzmuusikas 1960-datel aastatel, mil ta liitus Miles Davise grupiga. Koos anti välja mitu revolutsioonilist plaati, mis mõjutasid tugevalt rock-jazzi arengut ning avardasid jazzi mõistet – akustilise muusika juurest liiguti elektroonilisema muusika poole, lisades rocki ja funki elemente. Sellest ajast võib pidada Herbie Hancocki üheks mõjukaimaks muusikuks, mitte ainult jazzi, vaid ka r’n’b, funk’i ja pop-muusika vallas. Lisaks virtuooslikule klahvpillide käsitlemisele ja novaatorilikule lähenemisele, on Hancock heliloojana jätnud oma selge ning tugeva jälje jazz ja pop-muusikasse.

Herbie Hancocki kontserdil Nokia Kontserdimajas kõlasid nii “The Imagine Project” albumilt tuttavad lood kui ka varasemad jazzisõpradele tuntud palad. “Setlistil oli kindlasti ka kõigile tundud hitte aastate tagant nagu näiteks “Chameleon,” “Cantaloupe Island”, “Maiden Voyage” jpt.”, rääkis Herbie Hancock.

Galerii

Pressilõigud / uudised