Helloween

13.12.2010, Rock Cafe, Tallinn

13. detsembril 2010 astus Rock Cafe lavalaudadele Euroopa üks mõjukaimaid heavy metal bände HELLOWEEN. Power metal muusikastiili loojad ja selle jõulised esindajad saabusin Tallinnasse uue kauamängiva “The 7 Sinners” toetuseks.

1980-date aastate algul Saksamaal loodud bändi HELLOWEEN peetakse Euroopa üheks tähelepanuväärseimaks heavy metali stiili esindajaks ning power metali loojaks. Juba oma esimese albumiga “Walls of Jericho” tõusis Helloween komeedina Euroopa muusikataevasse ning on püsinud seal üle 25. aasta. Ilmselt on Helloweeni erinevad albumid, eriti aga 1987. Aastal ilmunud “Keeper of the Seven Keys, Pt. 1” inspireerinud kõiki hilisemaid metal-bändide generatsioone.

HELLOWEENi karjääri on varjutanud ka keerulisemad ajad, mil vahetati plaadifirmasid ja bändi ka koosseisus toimus mitmeid muudatusi. 1990-date keskpaiku said mehed hakkama hiilgava albumiga “The Time of the Oath”, mida peetakse bändi üheks õnnestunuimaks kauamängivaks.

Tänaseks on Helloween välja andnud 18 plaati, mis on üle maailma müünud üle 5 miljoni eksemplari ning pälvinud 14 kuldplaadi ja 6 plaatinaalbumi auhinda. Helloween jätkab oma tugevat tõusuperioodi andes 2010. aasta alguses välja omanäolise ning kriitikute poolt ülistatud “Unarmed – Best of 25th Anniversary” albumi, millel kõlasid Helloweeni loomingu parimad palad uudses ja tihti ootamatus võtmes.

Helloween saabus Tallinnasse koosseisus Andi Deris (vokaal), Michael Weikath (kitarr), Sascha Gerstner (kitarr), Markus Grosskopf (basskitarr) ja Daniel Löble (trummid). Erikülalisena astus üles Soome tunnustatuim power metal bänd Stratovarius.

Galerii

Pressilõigud / uudised