Gregorian

11.03.2013, Nokia Kontserdimaja

GREGORIAN’I SUURIM TURNEE “THE EPIC CHANTS TOUR 2013” JÕUDIS EESTISSE

11. märtsil astus Nokia Kontserdimaja laval üles maailmas ainulaadne Gregorian, kes ühendab oma muusikas kirikliku gregoriaani laulustiili tuntud tänapäevaste hittidega.

Gregorian alustas oma tegevust 1999. aastal ning on ainult kümne aastaga muutunud populaarseimaks oma žanri esindajaks maailmas. Oma eduka karjääri jooksul on bänd välja andnud 12 täispikka heliplaati, lindistanud üle 200 laulu ja müünud üle 6 miljoni albumi. Oma tegevusaastate jooksul on ansambel teinud tihedalt koostööd paljude tuntud artistidega seal hulgas diiva Sarah Brightman’iga ning esitatud on kümnete kuulsate artistide loomingut. Oma plaatide lauluosasid lindistavad nad ainult kirikutes, et säilitada muusikale omane salapära ja müstilisus.

2012. aasta septembris andis Gregorian välja uue albumi “Epic Chant”, kus ettekandele tulevad töötlused filmimuusika suurtest hittidest nagu “Batman Forever”, “Against All Odds”, “Titanic”. Kooriga koos astus lavale ka võrratu Amelia Brightman.

Tallinna kontserdil 11. märtsil Nokia Kontserdimajas tuli esitamisele Gregorian’i looming läbi aastate, samuti uued lood värskelt plaadilt. Gregoriani kontsertidel lõi  kaasa ka erinevatest Euroopa muusikutest koosnev saatebänd, mis omakorda andis kogu esitlusele juurde täiesti omapärase värvingu.

Galerii

Pressilõigud / uudised