Gogol Bordello

26.05.2014, Rock Café

26. mail esines Rock Cafés mustlaspunkansambel GOGOL BORDELLO eesotsas karismaatilise laulja Eugene Hütziga. Ameerika bänd külastas Eestit esimest korda. Kontsert toimus «Gonzo Turbo Auto Pilot Tour» turnee raames.

Ansambli juhtfiguur, näitleja, DJ, helilooja ning väikestviisi ka luuletaja Eugene Hütz kirjeldab ekstsentrilist, kirkavärvilist kollektiivi sääraselt: «Gogol Bordello on armastus! Armastus pidude, liialduse, erinevate muusikastiilide segamise ja teiste kultuuride vastu. See on üle ääre voolav ning alati suure portsu nakatava positiivsusega. Meie depressiivsuse ja allasurutud olekuga läbi tikitud ühiskonnas on selliseid bände vaja nagu ei kunagi varem. Piirid on armid planeedi näos. Meie seisame armastuse eest sinu vastu, armastuse eest meie vastu, armastuse eest kõigi vastu, kes peaks veel vabaks saama!»

Gogol Bordello on veetnud terve viimase kümnendi vabastades seda energiat oma peadpööritavate kontsertide kaudu ning on sellega välja teeninud tunnustuse, kui «kõige kuumem üle maailma tuuritav muusikakollektiiv New Yorgist» (Billboard) ning «maailma kõige lärmakam live-bänd» (Rolling Stone). Nende ääretult energiat täis teatraalseid esinemisi on nautinud fännid kogu maailmas. Bändi pidev tuuritamine on viinud muusikuid praktiliselt igasse maakera nurka, andes neile võimaluse esineda ka selliste suurte festivalide põhilavadel nagu näiteks Roskilde, Rock am Ring, Coachella ja Lollapalooza. Gogol Bordello liikmed on tuuritanud ka Red Hot Chili Peppersi ja Madonnaga, esitades viimasega koos laval lugu «La isla Bonita / Lela Pala Tute».

Gogol Bordello bändi liikmed on kaasa teinud mitmetes filmides. Neist enimtuntud – «Kõik on valgustatud» (Everything Is Illuminated), kus Eugene Hütz astub kaas-peaosatäitjana üles koos Elijah Woodiga. Filmi originaalmuusika sisaldab ka ansambli pala «Start Wearing Purple».

2013. aasta suvel ilmus bändi juba kuues kauamängiv nimega «Pura Vida Conspiracy», mis oli produtseeritud Andrew Schepsi poolt (U2, Adele, Linkin Park, Green Day, Metallica). Pärast uue albumi ilmumist suundus Gogol Bordello uuele «Gonzo Turbo Auto Pilot Tour» maailmatuurile, mille raames külastas muusikakollektiiv esmakordselt ka Eestit.

Galerii

Pressilõigud / uudised