Funeral For A Friend

23.03.2013, Rock Café

23. märtsil esines esmakordselt Eestis bänd FUNERAL FOR A FRIEND Walesist. Ansambel esitles Tallinnas, Rock Cafés oma uut stuudioalbumit.

Funeral For A Friend loodi 2001. aastal Walesis. Bändi peetakse tugevaks mõjuks Briti post-hardcore skenele, eelkõige nende debüütalbumi «Casually Dressed And Deep in Conversation» tõttu. « Funeral For A Friend’i esimene kauamängiv on ikka veel üle paljudest teistest viimase aja üllitistest ning seda muusika kvaliteedi poolest. Vaatamata sellele, et bänd on enda algstiilist eemale liikunud, on see album tähtsaks verstapostiks kaasaegses Briti rokkmuusikas,» kirjutas väljaanne AbsolutePunk. 2011. aastal valis ajakiri Rock Sound albumi «Casually Dressed And Deep in Conversation» Rock Sound’s Hall Of Fame’i, nimetades seda suureks mõjutajaks selliste bändide loomingule nagu Fightstar, The Blackout, Kids In Glass Houses, We Are The Ocean ja Asking Alexandria.

2005. aastal valis ajakiri Kerrang! Funeral for a Friend’i «Parimaks Briti bändiks». «Viimase kümnendi jooksul on Funeral For A Friend Briti rokkmuusikat alatiseks muutnud. Julge, vapper, kuid üdini õige seisukoht. Bändi teekond hardcore-juurtest ja väikestest kontsertidest koduses Bridgendis kuni suurte plaadifirmade lepingute ja maailmaturneedeni, on loonud pika ja eduka marsruudi, mida paljud teised alternatiivsemad bändid pärast neid läbinud on. Bändid, kes mängivad tuhandepealisele publikule Warped Tour’il, poseerivad lugematute ajakirjade kaantel, esinevad suurte areenide lavadel ning sõlmivad plaadilepinguid, on tänu võlgu Funeral For A Friend’i lähenemisele, ambitsioonidele ja esteetikale». Enda eeskujudeks nimetavad Funeral For A Friend’i liikmed Deftones’i, Iron Maiden’it, The Misfits’i ja The Get Up Kids’i.

2013. aasta alguses nägi ilmavalgust Funeral For A Friend’i uus stuudioalbum nimega «Conduit».

Galerii

Pressilõigud / uudised