Fun Lovin’ Criminals

26.01.2006, Club Hollywood, Tallinn

26. jaanuaril astus Tallinnas, Club Hollywoodis lavale Tarantino-rokkariteks kutsutud New Yorgi punt Fun Lovin’ Criminals.

Fun Lovin’ Criminals tuli kokku 1993. aastal kui ühes NY klubis kohtusid Huey ja Fast. Huey oli salamisi alati oma lõbuks bluusikitarri mänginud ja nüüd koos Fastiga hakkasid nad lugusid kirjutama. Koos jämmiti ja kirjutati muusikat ning peagi oli kogunenud piisavalt materjali, et end klubilavadel proovile panna. Ühte sellist pöörast ja lõbusat etteastet juhtus nägema ka plaadifirma EMI esindaja ja ei läinud kaua mööda kui poistele oli kaheks nädalaks bookitud stuudio, et lugusid lindistama hakata.

Linti võetud materjal sai hea ja peagi järgnesid hitid “the Fun Lovin’ Criminal”, “King of New York” ja UK nr.1 hitt “Scooby Snacks” plaadilt “Come Find Yourself”, seejärel “100% Columbian” album, ning pisut hiljem ka “Loco”. Sel aastal ilmus bändil ka viimane album “Livin’ in the City”.

Fun Lovin’ Criminals on olnud soojendusesinejaks U2 PopMart tuuril. Fun Lovin’ Criminals on Huey lõbusa irvega räpitud edevad tekstid, multifilmi-koomika-gängsterlus, funky’d kitarririfid, hoogsad trompetisoolod, hip-hop, blues ja rock, ja jazzi-groov. Seda kõike on korduvalt kutsutud Tarantino-rockiks. (Mõelge “Pulp Fiction” või “Reservoir Dogs”). Loos “Scooby Snacks” on muuseas kasutatudki sämpleid “Pulp Fictionist”, Tarantino enda loaga.

“One, two, three and I come with a redneck style…. Stick’em up punk, it’s the fun lovin’ criminal!”

Galerii

Pressilõigud / uudised