Eric Clapton

05.06.2013, Arēna Rīga, Riia

5. juunil esineS Riias, Arēna Rīgal üks maailma parimaid kitarriste, laulja ja helilooja Eric Clapton. Uue turneega tähistas mitmekordne Grammy auhinna võitja oma karjääri 50. aasta täitumist. Läti pealinnas esines Eric Clapton oma bändiga.

2013. aastal tähistas Eric Clapton enda 50. aastat professionaalse muusikuna – 1963. aastal liitus ta bändiga Yardbirds. Et pidada pidulikult lavaloleku juubelit, esineb muusik kontsertidega valitud kohtades. Lisaks esinemistele kodumaal, Inglismaal, annab ta veel vaid 14 kontserti Euroopas, sealhulgas kaks showd Baltikumis – Leedus ja Lätis. Nende kontsertidega tähistas artisti lavale naasmist pärast aasta kestnud pausi kontserttegevuses.

Riias esines Eric Clapton 5. juunil Arēna Rīgal. Läti pealinna tuleb ta oma bändiga, mille muljetavaldavasse koosseisu kuuluvad sellised tuntud muusikud nagu Doyle Bramhall II (kitarr), Steve Jordan (trummid), Chris Stainton (klaver ja klahvpillid), Willie Weeks (bass), Paul Carrack (orel ja klahvpillid), Greg Leisz (kitarr),  Michelle John ja Sharon White (taustavokaal).

Pika karjääri jooksul on Eric Clapton tegutsenud mitmetes bändides (Cream, Yardbirds, John Mayall & the Bluesbreakers, Derek and the Dominos), andnud välja külluslikus koguses albumeid, esitanud lugematuid väljamüüdud kontserte, saanud suure tunnustuse ja pideva muusikakriitikute heakskiidu osaliseks ning näidanud järjepidevalt oma andekust legendaarse kitarrimänguoskusega.

Galerii

Pressilõigud / uudised