Enter Shikari

28.08.2014, Rock Café

28. augustil esines Rock Cafés Briti ansambel Enter Shikari, kes külastas Eestit esmakordselt.

Inglismaal 2003. aastal loodud Enter Shikari on tuntud oma omapärase kõla poolest, olles hetkel üks kõige põnevamatest bändidest muusikamaailmas, kelle looming on mõjutatud väga paljudest ja erinevatest muusikastiilidest. Ajakiri Kerrang! kirjeldas Briti ansambli originaalset stiili lihtsalt kui «Enter Shikari» – «see segab hardcore’i, raske- ja elektroonilise muusika elemente, olles vihane ning agressiivne kuid samal ajal ka õndsalt tantsuline.»

Enter Shikari kõik kolm kauamängivat – «Take To The Skies» (2007), «Common Dreads» (2009) ja «A Flash Flood Of Colour» (2012) jõudsid Suurbritannia albumite Top 20sse. Oma esimese stuudioalbumi ilmumise aastal sai Enter Shikari maineka Briti ajakirja NME «New Noise» nimekirja bändidest kellele ennustatakse lähiaastateks suurt edu. Enter Shikari edetabeli edu algas ilma plaadifirma ja suure reklaamikampaaniata. Bänd kasutas peamiselt vaid erinevad interneti kanaleid ning sotsiaalvõrgustikke. Ka siiamaani on Enter Shikari rahvusvaheliselt tuntud kui DIY (do-it-yourself) bänd, ehk muusikud hoolitsevad enda edu eest ise – nii ansambli ametlikud kui ka selle liikmete isiklikud leheküljed sotsiaalvõrkudes on endiselt peamisteks turunduskanaliteks, mis annavad võimaluse suhelda fännidega nö. isiklikumal moel. Hetkel töötab Briti nelik oma uue stuudioalbumi kallal, mis peaks ilmavalgust nägema selle aasta lõpupoole.

Enter Shikari veedab märkimisväärselt aega tuuritades ning on seega mõne aastaga suutnud anda sadu kontserte üle maailma. Ansambli liikmed on kindlad, et tänapäeval tuleb bändidel esineda nii palju, kui muusikud seda teha suudavad. «Püüame iga kontserdi puhul läheneda oma esinemisele ühesuguselt ja anda endast sada protsenti, vaatamata sellele, kas oleme juba ühes või teises kohas enne tuhat korda esinenud või mängime vaid kümnele inimesele. Lihtsalt anname endast maksimumi ja vaatame, mis edasi juhtuma hakkab,» lisas laulja Rou Reynolds.

Galerii

Pressilõigud / uudised