DJ Shadow & Cut Chemist

14.02.2015

14. veebruaril mängisid Tallinnas, Rock Cafés kaks maailmakuulsat plaadikeerutajat DJ SHADOW ja CUT CHEMIST hip-hopi rajaja ja «Master of Recordsi» Afrika Bambaataa vinüülikogust hoolikalt väljavalitud plaate, avaldades sel moel austust hip-hopi avangardisti ja Universal Zulu Nation asutaja muusikapärandile.

Kuigi Shadow ja Chemist on ka varem koos esinenud, lubavad nad, et «Renegades Of Rhythm» kava pakus publikule täiesti uut laadi muusikaelamust. «Midagi sellist pole kunagi varem tehtud, vähemalt mitte nii suurelt. Tegemist on ikkagi TEMA vinüülplaatidega, millel on tema enda õnnistus. Need pole lihtsalt mingid suvalised breakbeat-üllitised, vaid sõna otseses mõttes NEEDSAMAD vinüülplaadid, millest kõik alguse sai. Mitte juhuslikud, vaid MASTER OF RECORDSi enda vinüülid. Tutvustame läbi Bambaataa vinüülikogu New Yorgi ja hip-hopi skenet,» kommenteeris DJ Shadow, keda peetakse viimase kahekümne aasta üheks kõige innovatiivsemaks muusikuks ning eksperimentaalse hip-hopi stiili eestvedajaks.

Tuuril kasutatati laval kuut vinüülimängijat ning erinevaid reaalaja-efekte. Cut Chemisti sõnul on see täiesti uus tase, kuna sämplimine toimub plaadikeerutamisega samaaegselt. Esinemise visuaalse poole eest vastutas tunnustatud videorežissöör ja multimeediaprodutsent Ben Stokes, kes on teinud koostööd selliste artistidega, nagu Meat Beat Manifesto, Nine Inch Nails ja The Orb.

DJ Shadow ja Cut Chemist kavatsevad Tallinnas esitada Afrika Bambaataa pärandit kogu selle žanrilises ja sotsiaalses ulatuses. Tervikliku valiku tegemine hiiglaslikust vinüülikogust ning seda eelseisva turnee ideed meeles pidades, tundus meestele esialgu hirmuäratava väljakutsena. «Esmase sorteerimise käigus jälgisime hoolega, et midagi olulist ei jääks kahe silma vahele. Kuna esialgne valik osutus liiga mahukaks, otsustasime keskenduda vinüülide välimusele. Oli näha, milliseid plaate on Bambaataa mänginud rohkem, milliseid vähem. Kindlasti valisime välja need vinüülid, mille kaaned olid ilusti räbaldunud ja teibiga parandatud. See tegi valiku juba palju lihtsamaks. Tema vinüülikogu ei sisalda ainult souli ja räppi, vaid ka socat, kalüpsot, dubi, salsat… ilmselgelt oli muusika Bambaataa jaoks väga oluline ja see peegeldus ka tema enda loomingus,» rääkisid muusikud.

Hind: 29 EUR

Galerii

Pressilõigud / uudised