DJ Krush

10.03.2020, Fotografiska Tallinn

10. märtsil esineb Tallinna Fotografiskas DJ KRUSH, keda peetakse üheks Jaapani hiphopi pioneeriks.

Tokyost pärit Krush (pärisnimega Hideaki Ishi) on tuntud oma atmosfäärilise instrumentaalse loomingu poolest, milles ta kaasab helimustreid loodusest ning kasutab rohkesti jazzi ja souli sämpleid, olles samas pidevalt ka uue kõla otsinguil.

Krush hakkas soolokarjääriga tegelema 90ndate alguses ning köitis peagi inimeste tähelepanu sellega, et oli esimene DJ, kes hakkas plaadimängijaid live-instrumendina kasutama. Oma eksperimentaalsete rütmide ja instrumentaalhelide abil muutis Krush hip-hopi nägu ajal, mil seda domineeris Ameerika räpistseen. Samas ei taha artist oma muusikat liigitada ühegi kindla žanri hulka, sest tunneb, et see seaks tema kuulajatele ja talendile liigselt piiranguid.

Krushi on nimetatud nii ambienti, trip-hopi, nende kahe stiili kombinatsiooni, kui ka hiphopi viljelejaks. Muusik aga eelistab hoida ideoloogilist distantsi žanritest, kuhu teda tavaliselt rühmitatakse, säilitades samal ajal positiivse hinnangu kõigi muusikaliikide ja stiilide suhtes.

Krush on alati olnud väga produktiivne. Muusiku arvel on üle kümne albumi. Ta toodab muusikat ka väga erinevatele valdkondadele, nagu näiteks filmid, teledraamad ja reklaamid. Hetkel tuuritab Krush maailmas ringi, külastades aastas üle kolmekümne linna, jättes endast muusikatööstusesse maha omanäolise jälje ning saavutades seejuures üha suuremat tunnustust rahvusvahelise artistina.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites, on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.

Hind: 35 - 39 EUR

Pressilõigud / uudised