Disney On Ice – Fantaasiamaailmad

07.02.2014, Saku Suurhall

7. – 9. veebruarini esietendus Tallinnas, Saku Suurhallis maailmakuulus DISNEY ON ICE jääetendus. Eestis näidati showd nimega FANTAASIAMAAILMAD, mille raames sai publik nautida Disney lemmiktegelasi armastatud joonisfilmidest «Autod», «Väike Merineitsi», «Tinker Bell» ja «Lelulugu 3», jääle hüpasid ka Miki ja Minni-Hiir. Kogu perele elamusterohket vaatemängu pakkuv Disney On Ice annab Tallinnas viis etendust.

Disney On Ice’i etendus nimega Fantaasiamaailmad tõmbab publiku endaga lummavasse seiklusesse nelja maagilisse paika. Muinasjutuline jääretk viib pealtvaatajad «Autode» võidusõidumaailma, kutsub külastama Andy magamistuba, et kohtuda seal «Leluloo 3» tegelastega, rõõmustab pealtvaatajaid veealuse reisiga «Väikese Merineitsi» Ariel’i juurde ja sealt edasi müstilisse Haldjaorgu armastatud haldja Tinker Bell’i juurde.

Fantaasiamaailmad on täis laste lemmiktegelasi: «Autodest» tuntud Matu, Pikne McQueen ja Sally, Disney kuulsaim haldjas Tinker Bell, «Leluloo» kangelased Woody, Jessie ja Buzz Lightyear, «Väikse Merineitsi» Ariel ja Prints Eric ning Miki ja Minni-Hiir isiklikult koos part Donald’i ja koer Goofy’ga näitavad muljetavaldavaid oskusi jääl, omades igaüks enda unikaalset stiili uisutamises ja liikumises.

Fantaasiamaailmades on ühendatud uisutamine, tants, sportvõimlemine ja näitlemine. Kõik see lisab showle energiat ja põnevust ning kaunistab meeldejäävaid ja tuttavaid filmistseene jääetenduse eripäraga. Selleks, et võimalikult realistlikult edasi kanda mänguasjade maailma ning luua usaldav suhe mänguasja-inimese suuruste vahel, töötasid show loojad hoolikalt joonisfilmidest tuntud elementide ja atribuutide suuruste ning tegelaskujude kostüümide kallal, et uisutajad – ja isegi publik – näeksidki välja mänguasja suurusena.

Otse Radiator Springs väikelinnast jääle kihutavatel elusuuruses autodel (mille igaühe ehitamisele kulus kaks tuhat inimtundi) on pilgutavad silmad ja liikuvad suud, sisseehitutud hüdrotõstukid panevad need tegelaskujud muusika rütmis hüplema. Etenduse loojate sõnul, saavad Autod olema suur üllatus, sest keegi ei oska oodata, et nad on niivõrd animeeritud, suured ja realistlikud. Jääl toimuv põnevus jätkub, kui areen muutub ühel hetkel veealuseks fantaasiamaailmaks koos helendavate korallide ja merikarbitrummidega, seejärel silmapilkselt aga juba Haldjaoruks, kus haldjad valmistuvad värviplahvatuste saatel kevadeks ning jääle lendlevad üleelusuurused liblikad, tiirutades ümber imesuurte õitsevate lillede. Tohutut spektaaklit ja akrobaatilist juubeldamist otse jääl pakuvad pealtvaatajatele ka Leluloo tegelased enda omapärastes kostüümides, mille teeb unikaalseks fakt, et paljude kostüümide pealispinnad on siinkohal plastikust.

Fantaasiamaailmade lavakujundus on loodud sellisel kujul, et areen haarab iga unikaalse maailma mõõtmed ja olemuse, viies lapsed ja nende vanemad keeristormilisele seiklusele Disney muinasjutulistesse maailmadesse. Jääetenduse tegelased rääkisid Tallinnas eesti keeles.

Hind: alates 29 EUR

Galerii

Pressilõigud / uudised