Depeche Mode

28.08.2001, Lauluväljak, Tallinn

“GOOD EVENING TALLIIIIIINN!!” hüüdis supercool Depeche Mode laulja Dave Gahan rahvast ääreni täis lauluväljakule. Depeche Mode avas oma Euroopa turnee Tallinnas täismajale. Inglise kultusbändi oli Tallinna Lauluväljakule kogunenud vaatama ca 15 000+ inimest. Bänd laulis eufoorilisele publikule ka neli lisalugu.

Depeche Mode esitas oma üle kahetunnise kontserdi jooksul nii oma uue albumi “Exciter” albumi lugusid kui ka vanemaid hitte. “Dream On” introle järgnevad pea kõik Depeche Mode põhilised lood nagu “I Feel Loved”, “Walking in My Shoes”, “Enjoy The Silence”, “Personal Jesus”, “I Feel You”, “It’s No Good” ning teised ülipopulaarsed hitid viisid pilgeni täis Tallinna Lauluväljakule kogunenud publiku täieliku eufooriasse.
Väga hästi võeti vastu ka inglikostüümis Martin L Gore’i sooloetteaste. Bändi esinemisele lisas vürtsi lava tagumist seina katnud hiigelekraanil etendatud spetsiaalselt Depeche Mode muusikale tehtud videoinstallatsioonid ning loomulikult oli õhtu atraktiivseim element äärmiselt sharmantse laulja Dave Gahan’i tõelise feelinguga esinemine.

Depeche Mode ise ja bändi management jäid Tallinna kontserdiga väga rahule. Bändi manager oli rõõmus publiku ülisooja vastvõtu üle ning tema sõnul on see vääriline avalöök nende Euroopa turneel.

BDG kontsertagentuuri FBI juhatuse esimees Peeter Rebane kommenteeris kontserdi õnnestumist järgnevalt: “Oleme väga õnnelikud, et meil avanes võimalus korraldada ühe oma lemmikbändi tuuri avakontsert. Rõõm oli näha, et bänd jäi Eesti publikuga väga rahule. Loodetavasti õnnestuvad sama edukalt ka Riia ja Vilniuse kontserdid. Eile tegi Depeche Mode tõelise erandi, mille üle olime väga rõõmsad – nad kohtusid meie linnapeaga ja külastasid Depeche Mode Baari. Tallinn sai Depeche Mode poolt tõelise au osaliseks. Ma ei usu, et Lauluväljakul oli inimesi, kellele poleks show meeldinud, sest see oli lihtsalt super!”

Tallinna kontserdi playlist:
Easy Tiger / Dream on (intro version)
Dead of Night
Sweetest Condition
Halo
Walking In My Shoes
Dream On
When The Body Speaks
Waiting For The Night
Breathe
Free Love
Enjoy The Silence
I Feel You
In Your Room
It’s No Good
I Feel Loved
Personal Jesus
Home
Clean
Black Celebration
Never Let Me Down Again

Galerii

Pressilõigud / uudised