Def Leppard

11.06.2008, Saku Suurhall, Tallinn

Inglise linnas Sheffieldis 1977. aastal asutatud ansambel DEF LEPPARD on üks edukamaid bände rokkmuusika ajaloos. The Beatlesi, Led Zeppelini, Pink Floydi ja Van Haleni kõrval mahub Def Leppard viie rokkansambli hulka, kelle kahe stuudioalbumi müüginumbrid on ületanud 10 miljoni koopia. Alates debüütalbumi «On Through the Night» väljaandmisest aastal 1980, on Briti rokkmuusika legendi plaate müüdud kokku üle 65 miljoni eksemplari.

Briti ja seejärel ülemaailmne «lepardiseerumine» algas hetkest, mil üks bändi varasem lugu sattus kuulsa DJ John Peeli kätte. Lugu, mis meenutas segu T.Rexi, Queeni, Mott The Hoople’i ja Led Zeppelini muusikast, olles vürtsitatud 70ndate glam-rockist ja 80ndate hard-rockist, kinnitus kindlalt raadiojaama BBC Radio playlisti. Järgnenud koostöö AC/DC mänedžeri Peter Menschiga, lepingud plaadifirmadega Phonogram ja Mercury ning tuur Ozzy Osbourne’i ja Judas Priestiga panid Def Leppardi mootori täisvõimsusel tööle.

Koostöös kuulsa produtsendi Robert John «Mutt» Lange’iga (AC/DC, Foreigner, Cars, Bryan Adams) nägid ilmavalgust rokkmuusika tõelised blockbusterid – albumid «Pyromania» ja «Hysteria».

Def Leppard on maailma üks kõige rohkem tuuritavaid ja edukamaid live-bände –  15-aastase tuuritamise jooksul on Def Leppard esinenud viiekümnele miljonile inimesele kogu maailmas.

Def Leppardi Tallinna kontserdi produtsendiks oli BDG koos Live Nationiga

Galerii

Pressilõigud / uudised