Cirque du Soleil – Saltimbanco

28.12.2011, Saku Suurhall

hide28. detsembrist – 1. jaanuarini esines Tallinnas, Saku Suurhallis maailma tsirkusekunsti absoluutne tipp CIRQUE DU SOLEIL, mille kogupere etendustes on oskuslikult liidetud kõrgetasemeline akrobaatika ja tsirkusekunst. Cirque du Soleil andis Tallinnas 7 etendust, mida käis vaatamas ligi 28 000 pealtvaatajat.

Cirque du Soleil’l on kokku 22 omapärast etendust. Osa nendest on alalised showd maailma suurtes metropolides, nagu näiteks Las Vegases, New Yorgis, Tokyos ja Macaus ning teised tuuritavad aasta vältel üle maailma ringi. Tallinnasse tõi Cirque du Soleil oma kuulsaima show «Saltimbanco».

Aastal 2011 müüdi «Saltimbanco» showle üle maailma rohkem kui miljon piletit. Ümmargune number saavutati vahetult enne aasta lõppu Tallinnas.

Saltimbanco on CIRQUE DU SOLEIL kuulsaim etendus, mis on täis suurlinna rõõmsaid ja värviküllaseid lugusid. Seda on näinud alates 1992. aastast rohkem kui 12 miljonit entusiastlikku fänni üle kogu maailma. Igal aastal külastatakse selle kuulsa etendusega ligi 40 erinevat linna ning etendused antakse alati täissaalidele. See on furoori ja elevust tekitanud Aasiast Ameerikani ning Austraaliast Euroopani.

Klassikalise tsirkuseetendusena, selle parimal kujul, on «Saltimbanco» aukartustäratava artistlikkuse ja väleduse vapustav ja kaleidoskoopiline esitus. Siin näeb rambivalguses ahhetamapanevaid atleetlikke trikke, mida akrobaadid sooritavad ühekaupa ja tervete rühmadena. «Saltimbanco» on kahtlemata ekstravagantne vaatemäng oma silmapaistva väljendusviisiga: eri karakterite kirev lavamäng tõmbab vaatajad kaasa toretsevasse, unistustelaadsesse maailma, kujuteldavasse linna, kus mitmekesisus annab kasvuruumi lootusele.

«Saltimbanco» on värvikas ja hämmastavalt meelelahutuslik etendus, mida naudib kogu pere.

Galerii

Pressilõigud / uudised