Cirque du Soleil – Quidam

27.05.2015, Saku Suurhall

27. – 31. mail esineb taas Tallinnas, Saku Suurhallis maailmakuulus CIRQUE DU SOLEIL, kes toob sel korral Eesti publikuni lavastuse nimega QUIDAM.

Cirque du Soleil’ naaseb Eestisse pärast edukaid esinemisi Tallinnas aastal 2011 etendusega Saltimbanco ning 2013. aastal etendusega Alegria. Kahel eelmisel korral käis Päikesetsirkuse lavastusi Saku Suurhallis vaatamas kokku ligi 50 tuhat inimest.

Erinevalt teistest Cirque du Soleil’ etendustest ei vii Quidam publikut väljamõeldud reaalsusesse, mida asustavad kujuteldavad ja muinasjututegelaskujud. Pigem on siin tegemist meie enda pärismaailma uurimisega, kus elavad tavalised inimesed oma tavaliste muredega. Quidam jutustab noorest tütarlapsest nimega Zoé, kes põgeneb oma kujuteldavasse maailma. Ükskõiksed ja osavõtmatud vanemad ei pööra talle piisavalt tähelepanu ning Zoé elu näib olevat kaotanud igasuguse tähenduse. Püüdes täita seda tühimikku oma elus, laseb Zoé oma meeltel rännata enda poolt ette kujutatud Quidami maailma, kus ta kohtub tegelastega, kes innustavad teda oma hinge vabaks laskma.

Üle kahe tunni kestvas lavastuses saab publik nautida graatsilisi tasakaaluetteasteid, raskusjõudu eiravat tantsu metallrõnga sees, sümboolse tähendusega esemetega žongleerimiskunsti, virtuoosliku koreograafiaga hüppenöörikava ning elegantseid akrobaatikatrikke.  Sealhulgas mitme auhinnaga pärjatud banquine-etteastet, kus viisteist artisti moodustavad erinevaid inimpüramiide, rabades pealtvaatajaid jalust täiuslikus sünkroonis kulgevate liigutustega või nn. Hispaania võrke, kus akrobaadid lendlevad kõrgel lava kohal, üksteise järel või kõik koos sööstes tühjusesse, ainsaks toetuspunktiks vaid keskkoha või pahkluude ümber keerduvad köied. Shows on ruumi ka lava kohal rippuvatel rõngastel sooritatavatele, suurt nõtkust ja osavust nõudvatele oivalistele kunstitükkidele. Pilvekiigel esitatavas numbris sooritavad trupiliikmed akrobaatilisi laskumisi, haardeid ja hüppeid, keereldes ja viskudes lava kohal. Enda köitmiseks, keerutamiseks ja pöörete tegemiseks pikkasid rippuvaid siidilinte kasutav õhuakrobaatika ja kehaväänamise naisvirtuoos võtab nende abil sisse erinevaid kaelamurdvaid asendeid, et luua kauneid ja harmoonilisi figuure.

 Nii nagu igas teises Cirque du Soleil’ etenduses, on ka Quidam lavastuses suur roll kostüümidel ja omapärasel lavakujundusel. Quidam on esimene lavastus, milles akrobaatide kostüümid meenutavad stiliseeritud kujul argipäevariideid. Kokku on kasutusel kakssada viiskümmend kostüümi, viissada aksessuaari ja kakssada paari kingi. Minimalistliku kujundusega ning pidevalt muutuvat ja ettearvamatut maailma kujutava pöörleva lava kohal ripub õhus hiiglaslik kaar, mis manab silme ette rongi- või lennujaamaga sarnaneva ehitise, kus inimesed pidevalt edasi-tagasi voorivad. Quidam etenduse ajal kõlab laval elavas esituses helilooja Benoit Jutras’ kirjutatud kirglik ja kaasahaarav muusika. Koos tsirkusetrupi liikmetega laval olev live-bänd järgib lavategelaste liikumist ja muusika kõlab tegevusega sünkroonis.

 Etenduste ajakava:

27. mail (kolmapäev)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

28. mail (neljapäev)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

29. mail (reede)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

30. mail (laupäev)
kell 15:30 (uksed avatakse 14:30)
kell 19:00 (uksed avatakse 18:15)

31. mail (pühapäev)
kell 14:30 (uksed avatakse 13:30)

Quidam etendus kestab kokku 2 tundi 10 minutit (koos vaheajaga).

Piletid Cirque du Soleil’ Quidam Tallinna etendustele hinnaga alates 29 eurot on müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti. Lastele kehtivad soodushinnad.

Hind: 29 - 99 EUR

Pressilõigud / uudised