Cirque du Soleil – Alegria

03.04.2013, Saku Suurhall

3. – 7. aprillini esines taas Tallinnas, Saku Suurhallis maailmakuulus CIRQUE DU SOLEIL, kes tõi Eestisse enda visiitkaardiks saanud show ALEGRIA. Cirque du Soleil annab Tallinnas seitse etendust.

Esimest korda esines Cirque du Soleil’ trupp Eestis 2011. aasta lõpus ning Saltimbanco etendusi Tallinnas, Saku Suurhallis käis vaatamas 28 tuhat inimest. Alegria show on järgmine loogiline samm tutvumiseks Cirque du Soleil’ muinasjutulise maailmaga. Alegria on absoluutselt teine etendus, kuid samas seob kokku kõik Cirque du Soleil’ etenduse elemendid ning seda veelgi suurejoonelisemalt kui Saltimbanco.

Alegria on klassikaline Cirque du Soleil’ tsirkuselavastus, mis on saavutanud rahvusvahelise menu ja võlunud kogu maailmas üle kümne miljoni vaataja meeli ning millest võtab osa 55 artisti 15 riigist. Alegria tähendab hispaania keeles vaimustust, rõõmu ja juubeldamist. Baroki- ja ooperihõnguline show paistab silma toretsevate kostüümide, elavas esituses originaalmuusika ja detailirikka lavakujundusega ning pakub atleetlikkust ja artistlikkust ülistavat imelist vaatemängu. Elegantsetes, pea ebamaistes etteastetes demonstreeritakse muljetavaldavat osavust, jõudu ja kiirust.

Kaks ja pool tundi kestval (vaheajaga) etendusel saab näha hingetuks võtvaid akrobaatikatrikke, sealhulgas dramaatilist ja ühtaegu sensuaalset etteastet rippkangidel ning hulljulgete õhuakrobaatide kartmatuid hüppeid püüdjate haardesse enam kui 12 meetri kõrgusel lava kohal. Alegrias on ka ruumi Conga trummide saatel esitatavatele ohtlikele rütmikatele tantsunumbritele, kus artistid viibutavad enda ümber leegitsevaid nugasid. Batuutidel, mis ilmuvad justkui võluväel lavapõrandasse, kantakse ette noorusenergiast pakatav ülitempokas vaatemäng elegantsete sünkroonsaltode ja koreograafiliste kujunditega. «Vene kangide» numbris sooritavad artistid muljetavaldava kiirusega ahhetamapanevaid kukerpalle ja pöördeid, ning maanduvad 10 sentimeetri laiustel kangidel, mis toetuvad kandjate tugevatele õlgadele. Läbi õhu lendlev ja akrobaatilisi imetükke tegev virtuoos näib oma jõulisuse ja graatsiaga trotsivat Maa külgetõmbejõudu ja mõistuse loogikat, kasutades meisterlikult ära venivaid benji-köisi ja jõudu nõudvaid võimlemisrõngaid.

Alegria show on visuaalselt äärmiselt nauditav – etenduses kasutatakse enam kui neljasajast osast koosnevaid imeilusaid kostüüme, mis on valmistatud värviküllastest kangastest ning käsitsi kaunistatud pitside, sulgede, litrite ja kalliskividega, meenutades toretsevaid riideid, mida kanti kunagi Versailles’ ja teiste Euroopa kuningalosside õukondades. Muljetavaldav on ka Alegria lavakujundus, mida kroonib hiiglaslik kuppel ning kus kõrguvad stiliseeritud sambad ja balustraadid. Show valguskujundus loob nostalgilise atmosfääri – justkui 17. sajandi tantsusaalis.

Alegria on midagi enamat kui lihtsalt tsirkuseetendus. See on kaasakiskuv ja kordumatu elamus, mis kütkestab igas eas vaatajaid. Alegria on salapärane ja lummav tipptasemel akrobaatiline vaatemäng kogu perele!

Galerii

Pressilõigud / uudised