Cinematic Orchestra

24.09.2003, Vanemuise Kontserdimaja, Tartu & Sakala Keskus, Tallinn

Cinematic Orchestra (UK) live ja Vene kultusrezhissööri Dziga Vertovi 1929. aastal valminud tummfilm “Man With The Movie Camera”

24. ja 25. septembril annab briti nu-jazzi suurnimi Cinematic Orchestra Eestis kaks kontserti. Kolmandal Jazz’n Motionil peab oma esimest sünnipäevapidu ka Eesti populaarseim noorterõivaste tootja Monton.

Multi-instrumentalist Jason Swinscoe poolt veetav ansambel Cinematic Orchestra annab Eestis kaks kontserti: kolmapäeval, 24.09 Tartus, Vanemuise kontserdimajas ja neljapäeval, 25.09 Tallinnas, Sakala keskuses. Ettemängimisele tuleb grupi viimane menukas album “Man With The Movie Camera” , mis on muusika Vene kultusrezhissööri Dziga Vertovi samanimelisele avangardsele ja dokumentaalsele tummfilmile aastast 1929. Show eripäraks on esiplaanil mängiv ansambel ja samal ajal nende taga linastuv kõnealune film, mille pöörane pilt räägib suurlinna Moskva päevast.

CINEMATIC ORCHESTRA

Geniaalse nimega Cinematic Orchestra loojaks ja hingeks on programmeerija, lugude kirjutaja, multi-instrumentalist Jason Swinscoe, kes võttis kasutusele mudeli – grupp live-muusikuid improviseerimas sämplitud rütmide või bassikäikude foonil. “Orkestrisse” kuulusid peagi järgnevad muusikud – Tom Chant (saksofon, pasun), Patric Carpenter (vinüülplaadimängijad), John Ellis (klahvpillid), Luke Flowers (trummid), P.J. France (basskitarr, arranžeeringud), Swinscoe ise jäi grupi muusikaliseks juhiks ja vastutavaks elektroonilise poole eest.

Cinematicute esimene album “Motion” tuli välja aastal 1999. See võeti vastu käsiplaksutavate arvustusteganing menu kroonis austav kutse olla peaesinejaks Direktorite GildiElutöö Auhinnatseremoonial Stanley Kubricku auks. Sellele järgnes album “Remixes” (1998-2000). Järgmine album “Every Day” oli omakorda täiesti uus tase – kõik seitse ligi 10-minutilist lugu omapeene orkestreeringuga on omamoodi perfektsed meistriteosed. Albumilastuvad üles ka legendaarne Fontella Bass ning Londoni räppar RootsManuva.

Galerii

Pressilõigud / uudised