Chris De Burgh

06.03.2002, Linnahall, Tallinn

6. märtsil 2002 esines Tallinna Linnahallis romantiline lembelaulik Chris De Burgh. Oma kahe tunni pikkusel soolokontserdil kandis vanameister ette vägagi värvika valiku oma muusikaparemikust läbi aegade, sekka ka lugusid tema enda lemmikmuusikutelt.

Lembelaulik üllatas Tallinna Linnahalli publikut sorava eestikeelse tervituskõnega ning hiilgas teadmistega kohalikest vaatamisväärsustest.

Et hääl paremini kõlaks, rüüpas De Burgh vahele meega vett ja soovis enesele lõbusalt “Terviseks!”.

Laulude vahele rääkis vanameister nende saamislugusid ja niisama muljeid, mis tal Eestist jäid. Intiimse õhkkonna ja unplugged’i laadse kontserdi võttis publik vastu rõõmujoovastusega. Juba teisipäeval Tallinnasse saabunud Chris De Burgh jäi oma külaskäiguga väga rahule, ka publiku soe vastuvõtt oli tema jaoks rõõmus üllatus. Tallinnast edasi lendas Chris De Burgh Peterburi oma järgmisele kontserdile.

Argentiina päritoluga Iirimaal üles kasvanud laulja ja helilooja esimeseks läbimurdehitiks sai 1986 aastal “Lady In Red”, mis jõudis nii Briti Saartel kui Ameerikas singlitabelite kõige kõrgemate kohtadeni. Tema rekordilisi müüke on tunnustatud enam kui 200 auhinnaga kogu maailmas; oma karjääri jooksul on vanameister müünud üle 40 miljoni albumi ning andnud enam kui 2000 kontserti.

Chris de Burgh esitas Tallinna Linnahallis järgnevaid lugusid:
Carry On
Here is Your Paradise
Sailing Away
A Woman’s Heart
Head and Heart
Natasha Dance
Let it Be
In a Country Churchyard
Same Sun
Spaceman Came Traveling
Moonlight and Vodka
Borderline
Lady in Red
American Pie
Carry Me Like a Fire in Your Heart
Sailor
Without You
Always on My Mind
Say Goodbye to It All
Snows of New York
Missing You
Pretty Woman
Ferryman
Where Peaceful Waters Flow
Hey Jude

Pressilõigud / uudised