Chicago Blues: A Living History

02.06.2014, Nordea Kontserdimaja

2. juunil esines Nordea Kontserdimajas Chicago bluusimuusika suurnimedest koosnev ansambel CHICAGO BLUES: A LIVING HISTORY. Unikaalse bändi koosseisu kuuluvad tuntud bluusimuusikud Billy Boy Arnold, John Primer, Billy Branch, Lurrie Bell ja Carlos Johnson. Tallinnas esitati kronoloogilises järjekorras Chicago bluusi kuulsamaid palasid.

Chicago Blues: A Living History projekt viib publiku unustamatule teekonnale läbi Chicago bluusi traditsioonide arengu. Muusikaline retk algab varastest 1940ndatest aastatest, mil loodi esimesed ansamblid, kus tugevalt trumme kuulda, ja põhiinstrumendiks oli klaver. Edasi läheb kontsert läbi 1950ndate aastate kuni elektrikitarr ning suupill võtavad põhiinstrumentidena võimust ja loovad koos aluspõhja roki, r’n’b, souli ja pop-muusikale, sellisena nagu me neid tänapäeval teame.

Chicago Blues: A Living History on pretsedenditu koostöö, mis ühendab kaks põlvkonda Chicago suurepäraseid muusikuid. Esimest korda on kokku tulnud pillimehed, kes mänginud koos tõeliste Chicago bluusi rajajatega, hajutades piire ja tekitades piltlikult öeldes silla stiili algatajate – varajaste bluusi-ikoonide – ja tänapäeva muusika vahel. Ansambel sai kokku, et olla tunnistajaks bluusimuusika ajaloole ja jõule oma ehedaimal kujul. Chicago bluusi traditsiooni hiilgavad pärijad Billy Boy Arnold, John Primer, Billy Branch, Lurrie Bell ja Carlos Johnson avaldavad koos austust bluusimuusika evolutsioonile selle alguspäevist tänaseni. Läbi nende jääb Chicago bluus elama.

Chicago Blues: A Living History projekt on juba võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu, olles nomineeritud ka Grammy auhindadele. Bändi tegevus sai kõrgelt tunnustatud kriitikute, muusikute ja ajaloolaste poolt üle maailma kui «Kõikide aegade suurepäraseima tänuavaldusena Chicago bluusimuusikale».

Galerii

Pressilõigud / uudised