Bonobo

18.02.2014, Rock Café

18. veebruaril esines Rock Cafés tänapäeva üks suurimaid nimesid elektroonilises muusikas – BONOBO. Briti muusik, produtsent ja DJ Simon Green esines esmakordselt Tallinnas «The North Borders Tour 2014» turnee raames oma live-bändiga.

Simon Green (37), tuntud kui Bonobo, pälvis suure tähelepanu juba oma esimese albumiga «Animal Magic» (2000). Green märgiti koheselt ära tõsise talendina, kes on võimeline lisama elektroonilisse muusikasse tõelise muusiku teravust, ja kes tänu oma andele suudab väga vabas vormis luua, laiendades muusika piire uutele tasanditele helipildis ja kvaliteedis. Tema järgnevad albumid arendasid mehe tunnetust, tõid talle fänne üle maailma ja lõid võimaluse tema live-esinemistel stuudioalbumite lummavateks kontsertversioonideks kujuneda.

Tänaseks on Bonobo palasid populaarses veebikeskkonnas Last.fm kuulatud üle 50 miljoni korra. Kuid Greeni lugu ei ole tänapäeva muusikas väga tavaline – tal polnud videot, millest oleks saanud viiruslik interneti-sensatsioon, polnud ühtegi ühe-hetke-hitti, polnud äkiliselt saavutatud edu ega kerget juhuslikku haakumist trendidega. Bonobo edu on kümneaastase järjepideva töö tulemus, töö mis kujundas ja lihvis muusiku muusikalisi oskusi. Viis albumit, arvukad tuurid, singlid, remiksid ja produtseerimine teistele artistidele muutsid Bonobo tasapisi ent kindlalt üheks tähtsamaks tegijaks tänapäevases elektroonilises muusikas. Bonobo muusika on iga kord üdini tunnetatav ja alati ilusat äratundmisrõõmu pakkuv, tema loomingut kuulates ei saa keegi kunagi tundma raisatud aega, nagu pole selle sees olles võimalik jääda puutumata suurtest hetkedest. Kriitikute sõnul on Bonobo iga lugu igal plaadil eraldiseisev meistriteos ning seda kogu tema loomingut läbivalt.

«The North Borders Tour 2014» raames Eestit esmakordselt külastanud Bonobo esines Tallinnas koos live-bändiga.

Galerii

Pressilõigud / uudised