Bodies Revealed

13.11.2009, Solaris keskus, Tallinn

Maailmakuulus inimkehade rändnäitus BODIES REVEALED kogus Tallinnas lahtioleku aja vältel suure hulga külastajaid. Kolme ja poole kuu jooksul jõudis Solarises näitust vaatama enam kui 75 000 inimest.

Näitus BODIES REVEALED osutus eestimaalaste ning turistide hulgas väga populaarseks. Näituse külastajaid oli  igas vanuses, kuid suure osa moodustasid siiski noored. “Meil on väga hea meel, et näitust käis vaatamas nii palju inimesi ja tagasiside, mida oleme saanud, on olnud valdavalt positiivne,” räägib näituse korraldaja BDG Music tegevjuht Eva Palm ning lisab, et peagi avatakse samades ruumides uus huvitav rändnäitus. “Avame põneva ja hariva näituse juba 13. märtsil, mis on samuti mõeldud igas vanuses külastajatele. ”

Näitusel BODIES REVEALED avanes külastajatel ainulaadne võimalus näha oma silmaga, milline on inimese keha seestpoolt. Väljapanekul eksponeeriti tõelisi inimkehasid – näitusel sai tutvuda enam kui 200 üksiku organi ja kehaosa eksponaatidega. Külastaja sai lähedalt uurida inimorganismi –  luustikku, lihaskonda, hingamissüsteemi, närvisüsteemi ja veresoonkonda.

Näitusel oli välja pandud inimorganismi preparaadid, mida on töödeldud uudsel polümeerkonserveerimise meetodil. Konserveerimise käigus surnukeha palsameeritakse ning organismis sisalduv vesi asendatakse vedela plastiga. Seejärel toimetatakse eksponaat vaakumkambrisse, kus plast tahkub ning tulemuseks on molekulitasandini täpsed inimkeha näidised. Erinevalt mudelitest, mille puhul inimkeha kunstniku silme läbi idealiseeritakse, kujutavad selle näituse eksponaadid keha ja selle osi nii, nagu nad tõepoolest on.

Inimkehast valmistatud eksponaate tutvustav näitus võimaldab igas vanuses vaatajatel näha seda, mis üldjuhul kuulub meditsiinitöötajate argipäeva. “Läbi aegade on inimkeha olnud teadlastele, kunstnikele suurimaks inspiratsiooni allikaks ja ühtlasi tõeline müsteerium. Näitusel saab vaadata lähemalt kui kunagi varem inimkeha keerukaid süsteeme, luustikku, lihaseid, veresoonkonda, südant, aju, soolestikku, kopsu. Oma keha parem mõistmine võimaldab meil langetada teadlike otsuseid ning oma tervise eest paremat hoolt kanda. BODIES REVEALED selgitab, õpetab ja julgustab inimesi väärtustama oma keha” räägib Dr. Roy Glover BODIES REVEALED näituse meditsiinidirektor.

BODIES REVEALED annab inimestele enneolematu võimaluse oma keha paremini tundma õppida ja näitab, kuidas tervise eest paremini hoolt kanda. Väljapanekul juhitakse tähelepanu ka tõsistele terviseprobleemidele, sealhulgas ülekaalulisus, rinnavähk, käärsoolevähk, maksatsirroos, artriit, osteoporoos ja luumurrud. Samuti näidatakse kahjusid, mida põhjustavad organitele suitsetamine ja toitumisalased liialdused. Terve kops kõrvuti suitsetaja kopsuga on elava võrdlusena kordades mõjusam kui ükski foto.

Galerii