Beach party ’03

13.06.2003, Pühajärve ääres, Otepää

Kümnenda Beach Party Festivali kütsid kuumaks peaesinejatena  Public Enemy ja Shaggy!

Beach Party Festival toimub 2003.aastal 5 laval ja tõi pidutsejateni 4 tugevat välisartisti (Shaggy, Public Enemy, Alcazar, Alphaville), üle 30 Eesti esineja (sh Ruffus, Vanilla Ninja, Toe Tag, Terminaator, Meie Mees, etc) ja üle 20 DJ meilt ja mujalt (sh Rob Mello, John B).

PUBLIC ENEMY

The Rolling Stones Of the Rap Game
Legendaarne PUBLIC ENEMY loodi 1982. aastal Chuck D (sündinud Carlton Ridenhour – 1.08.1960) poolt, peagi lisandusid Hank Shocklee ja Bill Stephney, siis juba Terminator X (sündinud Norman Lee Rogers – 25.08.1966), Professor Griff (sündinud Richard Griff(in)), ja Flavor Flav (sündinud William Drayton – 16.03.1959).
Public Enemy on bänd, kes pani julgelt paika hip hopi reeglid ning sai tuntuks kui kõige mõjukam ja vastuolusid tekitavaim räpp-bänd 80ndate lõpul. Public Enemy oli hardcore räpi üks pioneere, kelle looming tõeliselt revolutsiooniline nii muusikaliselt kui poliitiliselt. Ka muusikaliselt on Public Enemy sama revolutsiooniline – tihedad muusikamaastikud, avangardsed cut-and-paste tehnikad, arusaamatud ja hullumeelsed sämplingud, läbilõikavad sireenid, karmid biidid, deep funk – kokku sai vägagi kaootiline ja samas virgutav muusika, kaetud Chuck D joovastavalt jõulise vokaaliga ja absurdilaadse, koomilise räpiga, mida omakorda pritsis Flavor Flay, kes oma naljakate päikseprillide ja ülisuure kaelasrippuva kellaga kujunes grupi visuaalseks vaatamisväärsuseks.
Public Enemy juhtfiguur ja looja Chuck D on eriti tuntud oma vägeva, läbitungiva vokaali, oma jõulise iseloomu ning võime poolest peenelt ja teravalt räppida sellistest valupunktidest nagu rass, viha, ebavõrdsus. Nagu ütleb Spike Lee: “üks poliitiliselt ja sotsiaalselt teadlikemaid artiste läbi generatsioonide.”
Albumid: “Yo! Bum Rush the Show” , “It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back”, “Fear of a Black Planet, “Apocalypse 91… The Enemy Strikes Back”, “Muse Sick-N-Hour Mess Age”, “He Got Game”, “There’s a Poison Goin’ On…”, “Revolverlution”

ALPHAVILLE
Saksa süntesaatoripopbänd Alphaville jätkab seda rida, millega kunagi sai kuulsaks Ultravox. Kuigi Alphaville’i parimad päevad jäid 1980ndatesse, on nad viimastel aastatel äratanud taas tähelepanu hea vastuvõtu osaks saanud plaatidega. Ja kes siis ei teaks Alphaville lugusid “Big In Japan” ja “Forever Young”.

Pressilõigud / uudised