Animal Collective

04.07.2006, Pirita Lillepaviljon, Tallinn

4. juulil jõudis Eestisse Ameerika eksperimentaalne indie-bänd Animal Collective. Sel suvel astus Animal Collective üles mitmetel prestiižsetel festivalidel nagu Oxegen Dublinis, T In The Park Glasgows, Eurockennes Prantsusmaal, Tallinnasse jõudsid nad kohe peale Roskilde festivali.

Psühhedeelset ja ämbientset folk-rokki viljeleva Animal Collective’i alguseks võib lugeda aastat 2000 kui New Yorgis tulid kokku Avey Tare (David Porter) ja Panda Bear (Noah Lennox) ning välja anti esimene plaat “Spirit They’re Gone, Spirit They’ve Vanished”. Peagi lisandusid nendega ka sõbrad Geologist (Brian Weitz) ja Deaken (Conrad Deaken).

Kriitikute ja avalikkuse tähelepanu haaras laiemalt 2003 aastal Paw Tracks plaadifirma alt ilmunud “Here Comes the Indian”. “Sung Tongs” oli esimene plaat, mis ilmus FatCat plaadifirma alt (koduks näiteks artistidele Sigur Ros ja Mum) ning nende eelmisel aasta ilmunud album “Feels” oli vaieldamatult üks enim kõneainet pakkunud muusikasalvestis maailma muusikapressis. Eestis jõudis “Feels” aasta 2005 albumite valikus 3. kohale Areeni kriitikute pingereas ja 2. kohale Postimehe kultuuritoimetuses.

Animal Collective’i kontserdi korraldasid koostöös festival Hea Uus Heli ning üritustesari Jazz’n Motion.

Galerii

Pressilõigud / uudised