Alphaville & Maria Nayler

31.10.1998, Linnahall, Tallinn

Oktoobri viimasel päeval jõudis taas Tallinna Berliinist pärit “magneetilist sündikapoppi” viljelev Alphaville, kes andis Linnahallis meeldejääva kontserdi.

Oktoobri viimasel päeval jõudis taas Tallinna Berliinist pärit “magneetilist sündikapoppi” viljelev Alphaville, kes ka eelmisel aastal andis Lauluväljakul meeldejääva kontserdi. Seekord pani grupp lõpupunkti Uuno raadio sünnipäevakontserdile, kus muu hulgas said sõna ka Maria Nayler ja Smilers.
Alphaville on staažikas bänd, alustaladeks laulja Marian Gold ja süntesaatorimehed Frank Mertens (paar aastat hiljem vahetas Ricky Echolette ta välja) ning Bernhard Lloyd. Kolmik tegi avalöögi 1982. aastal nime Forever Young all, muundudes peatselt Nelson Projectiks ning järgmisel aastal Alphavilleiks.

Alphaville seni viimaseks (ühtekokku on neilt ilmunud viis albumit) plaadiks on jäänud 1997. aastal väljastatud “Salvation”, millelt pärineb lööklaul “Wishful Thinking”. Põhitöö kõrvalt on Alphavillei laulja Marian maha saanud ka kahe sooloplaadiga – “So Long Celeste” ja “United”. Alphavillei tuntakse kõikjal eelkõige ajatute megalugude “Big In Japan” ja “Forever Young” järgi.

Pressilõigud / uudised