Al Di Meola (jääb ära)

07.05.2020, Eesti Rahva Muuseum

Juba 7. mail esineb Tartus, Eesti Rahva Muuseumis (A-sissepääs) Ameerika kitarrist AL DI MEOLA. Kontsert leiab aset muusiku uue stuudioalbumi “Across The Universe” esitlusturnee raames.

KONTSERT JÄÄB ÄRA! Rohkem infot piletite tagasiostu kohta on saadaval Piletilevi lehel.

Al Di Meola tervitab uut aastakümmet ambitsioonika austusavaldusega ansamblile The Beatles. Kauamängiv nimega “Across The Universe” on järg 2013. aastal ilmunud stuudioalbumile “All Your Life: A Tribute To The Beatles”. Kitarrivirtuoosi enda sõnul on just Liverpooli nelik põhjuseks, miks ta hakkas kitarri mängima.

Grammy auhinna võitjast Di Meola laitmatu kitarri mängimistehnika ja oskus kombineerida seda kaasaaegse muusika stiilidega, on vallutanud kuulajate südamed üle maailma. Liikudes mitme erineva žanri – flamenko-, ladina-, fusion-, jazz-, rock- ja maailmamuusika – vahel, taasavastab ja ületab Di Meola pidevalt kuuekeelse instrumendi kasutusvõimaluse piire. Esmakordselt astus Di Meola suurele lavale Chick Corea superbändi Return To Forever koosseisus. Koos John McLaughlin ja Paco De Luciaga on ta mänginud maailmakuulsas kitarritrios. Paul Simon, Phil Collins, Stevie Wonder, Jimmy Page, Santana, Steve Winwood, Herbie Hancock, Frank Zappa ja Luciano Pavarotti on vaid mõned suured nimed, kellega on maailmamuusika ja jazzi kombineerimise eestvedajaks peetaval Di Meolal õnnestunud koos töötada.

Võib öelda, et Di Meola kitarri sõrmlaua kasutamise peen meisterlikkus on võrreldav vaid tema lugupidamisega The Beatlesi muusikapärandi vastu, mis on innustanud mitmeid põlvkondi muusikuid ja muusikasõpru. “Across The Universe” viib Biitlite loomingu tõlgenduse uuele tasandile. The Beatlesi fännid ja kitarrimuusika austajad võivad “Across The Universe” maailma sukeldudes oodata ootamatut.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.

Hind: 39 - 69 EUR

Pressilõigud / uudised