Rootsi bänd OPETH esineb kevade alguses Tallinnas

Lisatud: 13. juuli

10. märtsil 2021 esineb Tallinnas, klubis Helitehas Rootsi bänd OPETH, tuues publikuni värske loomingu oma viimaselt stuudioalbumilt “In Cauda Venenum”. Erikülalisena astub üles Islandi rokibänd The Vintage Caravan.

Opeth, progressiivset rocki/metalit viljelev ansambel, on oma alandlikest algusaegadest, Stockholmi lõunaosas asuvas väikeses linnas Huddinges, juba üsna kaugele jõudnud. Bändi asutasid 1989. aastal David Isberg (vokaal) ja Mikael Åkerfeldt (kitarr), eesmärgiga luua maailma kõige kurjem bänd. Bändist on aastate jooksul käinud läbi mitmeid andekaid muusikuid. Tänaseks, kolmteist stuudioalbumit ja mitu koosseisu muudatust hiljem, on Åkerfeldt bändi ainuke allesjäänud originaal liige. Bänd on tuuritanud üle kogu maailma, müünud üle kahe miljoni albumi ja muutnud ka kõige raskema metalmuusika nägu.

Aastate jooksul on Opeth oma tavapäraselt pikkadesse kompositsioonidesse lisanud järjekindlalt nii progressiivseid, folgi, bluusi, klassikalise muusika kui ka jazzi mõjutusi, samuti kaasanud death metali elemente ja seda eriti nende varasemas loomingus. Bänd on traditsiooniliselt salvestanud lugusid vaid inglise keeles, mis teeb nende kolmeteistkümnenda stuudioalbumi “In Cauda Venenum” (2019) muusikasõprade jaoks veelgi põnevamaks.

Bändi ninamees (vokalist, kitarrist ja laulukirjutaja) Mikael Åkerfeldt on jäänud Opethi peamiseks liikumapanevaks jõuks. “See olen mina. See on Opeth. Ma loodan, et tänaseks tunnevad fännid ära minu kirjutamisstiili, meie kõla ja selle, mida me bändina teeme. Uuel albumil on kindlasti ka palju üllatusi, alates keelpillidest ja Rootsi sämplitest kuni Fredriku (Åkesson) kitarrisoolode ja rootsikeelsete laulusõnadeni,” räägib Åkerfeldt. “In Cauda Venenum” loomingut kirjutas Åkerfeldt varjatult, sel ajal kui ta oli peale eelmise albumi “Sorceress” (2016) salvestamist lubanud võtta muusikast hingetõmbepausi. “Stuudio ja protsess sarnanesid uue albumi puhul küll eelmisega, aga seekord tundsin, et sain kirjutada muusikat, mis oli minu arvates oluline. Ma tahtsin, et see oleks meloodiline ja läbimõeldud, ilma et see liiga keeruliselt kõlaks. Nautisin seda protsessi, mul oli albumit kirjutades väga lõbus.”

“In Cauda Venenum” annab fännidele valiku, nautida uut loomingut kas rootsi või inglise keeles. Kuid võib-olla polegi see keel, mis selle kõik nii võluvaks teeb. “Opeth muutub meie jaoks üha olulisemaks. Mõnes mõttes muudab see muusika ja plaadi veel siiramaks. Me ei ürita jõuda järgmisele populaarsuse tasemele. Püüame jõuda järgmisele loovuse tasemele. Võib öelda, et rootsi keeles plaadi tegemine oli säde, mis pani muusika taas käima.”

Rootsi progressiivse rocki/metali ansambel Opeth esineb Tallinnas, Helitehases 10. märtsil 2021. Esitamisele tulevad nii lood “Svekets Prins” (“Dignity”), “Hjärtat Vet Vad Handen Gör” (“Heart in Hand”), “Ingen Sanning Ärallas” (“Universal Truth”), “Banemannen” (“The Garroter”) ja “Kontinuerlig Drift” (“Continuum”) värskelt albumilt, kui ka varasem looming. Kaasa teeb Islandi punt  The Vintage Caravan.

Piletid on müügil Piletilevi internetipoes, Piletilevi müügipunktides, Circle K teenindusjaamades ja Selverites üle Eesti.

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.